Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Şubat 2023 Salı

Depremzedeler için hızlandırılmış vize uygulaması: İki kişiye vize verildi

İsviçre’nin Göçten Sorumlu Bakanı Christine Schraner, Türkiye ve Suriye’deki depremlerden etkilenen ve İsviçre’de yakın akrabası bulunan kişiler için hayata geçirilen hızlandırılmış vize uygulaması kapsamında iki kişiye vize verildiğini açıkladı. 

Şimdiye kadar 52 vize başvurusu alındı ve yetkili makamlara yaklaşık 2 bin bilgilendirme talebi yapıldı. Schraner, önümüzdeki günlerde 40 kişiye daha vize verilmesinin beklendiğini bildirdi. 

İsviçre’ye vize başvurusu yapmak isteyen depremzedelerin, pasaporta sahip olması ve İsviçre’de yasal olarak ikamet eden birinci dereceden bir akrabası olması gerekiyor. Birinci dereceden akrabaya ebeveynler, eşler, çocuklar, torunlar, büyükanne ve büyükbabalar dahil; ancak kardeşler dahil değil. 

Birçok siyasetçi, uygulamanın kardeşleri de kapsayacak şekilde genişletilmesi çağrısında bulunuyor. Ancak Bakan Schraner, amacın hızlı hareket etmek olduğunu vurgulayarak, "İmkânı bu şekilde genişletseydik, sıra daha da uzardı" açıklamasında bulundu. 

Geri Dön 28 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN