Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Nisan 2023 Çarşamba

Credit Suisse, ‘güven kaybı’ için özür diledi

Credit Suisse Yönetim Kurulu Başkanı Axel Lehmann, bankayı iflasın eşine getirdikleri için çok üzgün olduklarını dile getirdi. 

Credit Suisse, ‘güven kaybı’ için özür diledi

Bankanın yıllık genel kurulunda, bazı hissedarlar, önemli miktarda para kaybedilmesi ve binlerce çalışanın işinin tehlikede olması nedeniyle banka yönetimini sertçe eleştirdi.

Lehmann, eleştiriler karşısında, "Güven kaybını daha fazla engelleyemediğimiz için özür dilerim" ifadelerini kullandı. 

Credit Suisse, yıllardır isminin karıştığı skandallar ve üst yönetimiyle ilgili eleştirilerin ardından, Amerika’daki bankacılık krizinin etkisiyle iflasın eşeğine gelmiş ve ülkenin en büyük bankası UBS, Credit Suisse’i 3 milyar franga satın almıştı.

Credit Suisse’i devralarak bir ‘mega banka’ oluşturmaya hazırlanan UBS, SonntagsZeitung’un haberine göre, küresel iş gücünü yüzde 20 ila 30 oranında azaltmayı planlıyor. Bu, 11 bini İsviçre’den, toplam yaklaşık 35 bin çalışanın işten çıkarılması anlamına geliyor. 

Geri Dön 05 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN