Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Mart 2024 Pazartesi

Bireysel silahlanma artıyor

Avrupa ve dünya genelindeki terör saldırıları, İsviçre'de silah satışlarının son yıllarda yüzde 50 oranında artmasına sebep oldu.

Bireysel silahlanma artıyor

Bu artışın ardında, Avrupa'nın farklı kentlerinde meydana gelen terör saldırıları ve güvenlik endişeleri yatıyor. 2023 yılında, İsviçre'de silah ruhsatı talepleri bir önceki yıla göre yüzde 25 artarak 50 bin 146'ya ulaştı. Araştırmalar, en fazla talebin Kanton Obwalden'de yüzde 49, Kanton Luzern'de yüzde 34 ve Kanton Zug'da olduğunu gösteriyor; Zürih, Basel ve St.Gallen gibi kantonlarda ise talebin yüzde 50'ye yaklaştığı belirtiliyor.

Ancak İsviçre Suç Önleme Dairesi, halkın silahlanma eğilimini endişeyle karşılıyor ve bireysel silahlanmanın terör saldırıları sırasında faydasız olduğunu, aksine suç oranlarında artışa neden olabileceğini vurguluyor. Ülkede sıkı silah bulundurma yasalarına rağmen, 2,5 milyon civarında sivil adına kayıtlı silah bulunuyor. İsviçre'de Türk, Arnavut, Cezayirli, Bosnalı, Kosovalı, Makedon, Sırp ve Sri Lankalı göçmenlerin ruhsatlı silah edinmeleri mümkün değil.

Geri Dön 11 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN