Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
12 Temmuz 2023 Çarşamba

Beyaz yaka suçları artıyor

Finansal danışmanlık şirketi KPMG’nin araştırmasına göre, İsviçre’de en az 50 bin franklık ciddi ekonomik suçlar, 2022’de bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 15 arttı. 

2022 yılında; kara para aklama, dolandırıcılık, zimmete para geçirme gibi ‘beyaz yaka suçları’, toplam 581 milyon frank hasara yol açtı. Bu miktar, 2021’ye göre 14 milyon frank daha fazla. 

Vakaların dörtte üçünde, dolandırıcılık mağdurları kamu kurumları oldu. KPMG, bunun İsviçre kamu sektörünün ekonomik suçlar açısından ‘yüksek çekiciliği’, ve kurumların zayıf güvenlik sistemlerinden kaynaklanabileceğini belirtti. 

Beyaz yakalı suçlardaki artışın ana sebeplerinden biri olarak ise, beyaz yakalı suçluların korona pandemisi sayesinde yeni dolandırıcılık yöntemleri ve araçları bulması gösterildi. 

Geri Dön 12 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN