Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Kasım 2023 Cuma

Beş milyon kişiye iyot hapı gönderildi

İsviçre'de nükleer santrale 50 kilometre mesafede bulunanlara iyot hapı gönderildi. Hapların 5 milyondan fazla kişiye gönderildiği belirtildi.

İsviçre’de nükleer santrale 50 kilometre mesafede bulunan tüm hanelere, kamu kurumlarına ve iş yerlerine iyot hapı gönderildi. 5 milyondan fazla kişiye gönderilen tabletlerin, nükleer santralde bir kaza ya da sızıntı olması durumunda alınması gerektiği belirtildi. 

Hapların, 2014 yılında dağıtılan iyot tabletlerinin kullanma süresinin dolması nedeniyle yeniden gönderildiği açıklandı. Federal Halk Sağlığı Dairesi, kullanım süresi dolan eski iyot haplarının geri dönüşüm için eczanelere geri verilmesi gerektiğini duyurdu. 

Uzmanlar, iyot tabletlerinin tiroid kanserine karşı etkili olduğunu ifade etti. İsviçre’de, Beznau, Gösgen ve Leibstadt nükleer santrali aktif olarak çalışıyor.

Geri Dön 10 Kasım 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN