Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2023 Pazartesi

Bal arısı yiyen eşek arıları Cenevre'yi alarma geçirdi

Özellikle bal arıları için tehlike yaratan ve istilacı bir tür olan Asya eşek arısı, İsviçre'nin Cenevre kentinde normalden fazla görülmeye başlandı.

İşgalci bir tür olan Asya eşekarası, Cenevre’de tehlike yaratıyor. Asya eşek arılarını izlemekle görevli ekibin başındaki biyolog Daniel Cherix, cuma akşamına kadar 31 rapor aldıklarını ve bunların büyük bölümünün İsviçre’nin Fransızca konuşulan bölgesinden olduğunu söyledi. Sadece bir bildirim, Basel kantonundan geldi.

Cherix’in verdiği bilgilere göre; Vaud kantonunda iki, Neuchâtel’de dört, Jura’da yedi ve Cenevre’de 17 Asya eşek arısı bildirimi yapıldığı öğrenildi.

Bu arılar, bal arıları ve diğer böceklerle besleniyor. Bu nedenle özellikle kovanların olduğu bölgelerde yıkıcı etki yaratabiliyorlar. Asya eşek arılarının bir kolonisinin, yılda 11 kilodan fazla böcek yiyebildiği biliniyor.

Geri Dön 05 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN