Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sivrisinek alarmı - 17 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ocak 2024 Çarşamba

10 yaşında çocuklara bile uyuşturucu satmak istiyorlar

İsviçre’nin Basel kentinde uyuşturucu satışının artması ve kullanma yaşının düşmesiyle birlikte şehir yönetimi alarma geçti.

10 yaşında çocuklara bile uyuşturucu satmak istiyorlar

Basel Güvenlik Koordinatörlüğü, çocuklara, okulların çevresinde uyuşturucu satıldığını, bu nedenle Dreirosenmatte bölgesinde okul kapılarına güvenlik personeli yerleştirildiği duyuruldu.

Güvenlik Koordinatörü Stephanie Eymann, SRF'ye verdiği demeçte, "On yaşındaki çocuklara uyuşturucu satmak isteyen çeteler türedi“ diye konuştu. Eymann söz konusu okulları kriz bölgeleri olarak nitelendirdi ve okullarda uyuşturucuya karşı sosyal sorumluluk kampanyalarının başlatılması gerektiğini ifade etti.

Söz konusu çete üyeleri arasında oturum başvurusu iptal edilmiş kayıt dışı sığınmacıların da bulunduğu açıklandı.

Geçtiğimiz yaz aylarında Zürih’in Bäckeranlage semtinde dört okulun bahçesinde, uyuşturucu şırıngaları bulunmuştu.

 

Geri Dön 31 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN