Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ocak 2024 Perşembe

Sanal gerçeklikte cinsel tacize polis soruşturması

İngiltere’de, sanal gerçeklikte, 16 yaşın altında bir kız çocuğunun avatarına yönelik cinsel saldırıya karşı soruşturma başlatıldı.

Daily Mail’in haberine göre olay, sanal bir oyun sırasında yaşandı. Mağdurun, fiziksel şiddete uğramamasına rağmen, psikolojik travma yaşadığı bildirildi. 

Polis sendikası, söz konusu platformlara kullanıcılarının korumak için daha fazla önlem alınması yönünde bir çağrı yaptı. Çocuklara yönelik söz konusu sanal istismarın, duygusal ve zihinsel etkileri olduğu vurgulandı.

Ceza hukukunda tecavüz ve cinsel saldırı suçlarına ilişkin fiziksel temasın olması gerektiği belirtilirken, sanal dünyayı da kapsayan yasal değişikliklerin kaçınılmaz olduğu savunuldu.

Geri Dön 04 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN