Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Haziran 2024 Pazartesi

İngiliz yazar Yunan adasında ölü bulundu

Yunanistan'ın Simi (Sömbeki) adasında kaybolan İngiliz sağlıklı yaşam gurusu ve diyet kitaplarının yazarı Michael Mosley'nin cesedi bulundu. 

67 yaşındaki Mosley, Simi adasında kavurucu sıcaklarda yürüyüş yaparken kaybolmuştu. Yetkililer, çarşamba gününden bu yana kayıp olan Mosley'i arama çalışmalarını hızlandırmıştı. Mosley'nin eşi Claire Bailey, eşinin yürüyüşten dönmemesi üzerine durumu yetkililere bildirmişti. Mosley'nin cesedi, bölgede çekim yapan Yunan ERT televizyon ekibi tarafından Pedi köyünün kuzeyindeki Agia Marina bölgesinde bulundu.

Simi Belediye Başkanı Lefteris Papakalodukas, cesedin Mosley'e ait olduğunu doğruladı. Papakalodukas, adanın yüksek sıcaklıklarla kavrulduğunu ve Mosley'nin bulunduğu bölgenin çok kayalıklı ve zor bir alan olduğunu belirtti. Yunanistan'da sıcaklıklar son günlerde 39.3 dereceye kadar yükseldi.

Oxford Üniversitesi'nde felsefe, siyaset bilimi ve iktisat eğitimi alan Mosley, kariyerine yatırım bankacısı olarak başlamıştı. Ancak iki yıl sonra tıp eğitimi almaya karar vererek Royal Free Hospital Tıp Fakültesi'nde eğitim gördü. Daha sonra BBC'nin stajyer programına katılarak yapımcı olarak çalıştı. Bilim ve tarih belgeselleri çeken Mosley, sağlıklı yaşam ve diyet konularında yazdığı kitaplarla tanındı. Aralıklı oruç diyetini popüler hale getiren Mosley, "The One Show" ve "This Morning" gibi TV programlarında yer aldı.

İngiliz İşçi Partisi eski yetkililerinden Tom Watson, Mosley'i "kahraman" ilan ederek saygılarını sundu. BBC'deki "Güvenin ben doktorum" programını birlikte sunduğu Saleyha Ahsan, Mosley'nin bilimi "herkes için erişilebilir" kılma tutkusuna sahip olduğunu söyledi.

Geri Dön 10 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN