Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Ocak 2023 Çarşamba

Grev karşıtı yasa tasarısı Parlamento’ya sunuldu

İngiliz hükûmeti, grevler sırasında asgari kamu hizmetinin devam etmesini zorunlu kılacak yasa tasarısını Parlamento’ya sundu. Tasarıya göre, bazı sendika üyelerinin grev sırasında da çalışmaya devam etmeleri zorunlu olacak. 

Artan enflasyon karşısında alım gücü ciddi ölçüde düşen işçiler, geçtiğimiz aylarda çok sayıda sektöre yayılan grevlere çıkıyor. Grevlerin günlük hayatı aksatmasını engellemek isteyen, ancak çalışanların maaş zammı ve çalışma koşullarına ilişkin taleplerini karşılamaya sıcak bakmayan hükümet, çareyi sağlık, eğitim, itfaiye, sınır güvenliği ve nükleer sektörde çalışanları kapsayacak bir grev karşıtı yasa tasarısında buldu. 

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, yeni tasarının ‘halkı korumak için gerekli’ olduğu belirtildi. Sendikalar Kongresi ise yasa tasarısını ‘grev hakkında bir saldırı’ olarak niteledi, yasa teklifinin Parlamento’dan geçmesi halinde dava açacaklarını duyurdular. 

Geri Dön 11 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN