Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Ağustos 2023 Çarşamba

Dünyada ilk: Kanser hastaları için yedi dakikalık tedavi olanağı

İngiltere’nin ulusal sağlık sistemi NHS, kanser hastalarına sadece yedi dakika süren bir enjeksiyon tedavisi sunan ilk sağlık sistemi olacak.

Bu yeni tedavi seçeneğinin, kanser hastalarının tedavi süresini dörtte üç oranında kısaltması bekleniyor. 

Binlerce akciğer, göğüs ve karaciğer kanseri hastası, biliniyor ve bağışıklık sisteminin kanser hücrelerini bulup öldürmesine yardımcı olmak ve kanserin geri dönmesi riskini önlemek için, damardan alınan bir serum yoluyla bağışıklık tedavisi alıyor. Bu tedavinin bir seansı, 30 ila 60 dakika sürüyor. Tecentriq olarak bilinen bu ilaç, artık NHS hastalarına enjeksiyon yoluyla verilecek ve tedavi yalnızca yedi dakika sürecek. 

NHS’in Ulusal Kanser Direktörü Profesör Peter Johnson, bu yeni tedavinin, kanser hastalarının hastanede geçirdiği saatleri ciddi ölçüde azaltacağını ve hastanelerin kemoterapi ünitelerinde aşırı yoğunluğu önleyeceği görüşünde. 

Geri Dön 30 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN