Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Ocak 2023 Salı

Ambulans çalışanları grevde

İngiltere ve Galler’de 20 binden fazla ambulans çalışanı greve gitti.

İngiltere ve Galler’de 20 bini aşkın ambulans çalışanı, işverenlerle uzun süredir devam eden maaş anlaşmazlığı nedeniyle yeniden greve gitti. Sadece kalp krizi gibi ölüm tehlikesi arz eden durumlarda aramalara cevap verildi. Ayrıca ülkenin büyük kısmı soğuk hava dalgasının etkisi altında, buzlanma nedeniyle yollarda düşüp bir yerini kıranlara muhtemelen ambulans hizmeti verilemeyeceği bildirildi.

Tarihin en büyük grevi olabilir

Ambulans çalışanları 6 Şubat’ta yeniden greve gidecek, bu greve hemşireler de katılacak. 6 Şubat’taki grevin, Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) tarihinin en büyük grevi olması bekleniyor. 

Grev karşıtı yasa

İngiltere'de parlamentoya grev karşıtı yasa teklifi sunulmuştu. Bu kapsamda, belirli kamu hizmetlerinde greve çıkılsa bile asgari düzeyde işlerin yürümesini sağlayacak kadar işçinin çalışması zorunlu tutulacak. Bir başka yasa tasarısına göre ise polisin 'kamu düzenini bozan' eylemlere müdahale yetkisinin artırılması gündemde. Sendikalar, sivil toplum örgütleri ve muhalefet bu yasalara tepkili.

Geri Dön 24 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN