Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Şubat 2024 Perşembe

Sigorta şirketleri meme kanseri hastalarından fotoğraf istiyor

Hollanda'da sağlık sigortası şirketlerinin, meme kanseri teşhisi konan hastalardan çıplak fotoğraf talep ettiği ortaya çıktı.

Hollanda’da kamu yayıncısı NOS’in haberine göre; şirketlerin söz konusu fotoğrafları, sağlık masraflarının karşılanması için delil olarak istediği belirtildi. Konuya ilişkin NOS’e değerlendirmelerde bulunan uzman Martine van Merwe, "İnsanların cinsel organlarının fotoğrafları ne hakla isteniyor, anlamam mümkün değil" diye konuştu.

Hastalığı sebebiyle fotoğraflarını sigorta şirketine göndermek zorunda kaldığını söyleyen mağdurlar, "Bunu zorunlu olduğumuz için yapmak zorunda kalıyoruz, psikolojik olarak baskı altındayız" ifadelerini kullandılar.

Hollanda’da bu konu 2021 yılından itibaren zaman zaman tartışılıyor. Eski Sağlık Bakanlarından Kuiper, sigorta şirketlerinin doğrudan böyle bir fotoğraf talebinde bulunamayacağı yönünde açıklamalar yapmıştı.

Geri Dön 15 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN