Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Eylül 2023 Cuma

Rotterdam'da silahlı saldırılar: 1'i çocuk, 3 ölü

Hollanda'nın Rotterdam kentindeki silahlı saldırılar sonucunda 1'i çocuk, 3 kişi öldü.

Rotterdam'da silahlı saldırılar: 1'i çocuk, 3 ölü

Rotterdam Polisi'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, önceden 2 kişinin öldüğü ve 1 kişinin yaralandığı bildirilen silahlı saldırılar sonucu ölü sayısının 3'e yükseldiği belirtildi.

Açıklamaya göre, Rotterdam'da yaşayan 32 yaşındaki şüpheli, bugün öğleden sonra gerçekleştirdiği ilk silahlı saldırıda bir anne ve ağır yaralanan 14 yaşındaki kızı olmak üzere 2 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi. Daha sonra ikinci saldırının Erasmus Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirildiği ve bu saldırıda da 43 yaşında bir kişinin öldüğü açıklandı.

Rotterdam Emniyet Müdürü Fred Westerbeke, düzenlediği basın toplantısında, 32 yaşındaki şüphelinin bu iki silahlı saldırıyı tek başına gerçekleştirdiğini açıkladı. İlk saldırının Heiman Dullaertplein bölgesinde, ikincisinin ise bu bölgeden 1,5 kilometre uzaklıktaki Erasmus Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştiğini belirtti.

Hastaneye molotof kokteyli atmış

Westerbeke, saldırganın hastanede yangın çıkarmak amacıyla molotof kokteyli attığını ve üzerinde kurşun geçirmez yelek bulunduğunu ifade etti. Polis, saldırıların tek bir kişi tarafından gerçekleştirildiğini değerlendirdi ve şüphelinin neden böyle bir saldırı düzenlediğini araştırdığını belirtti. Ayrıca, şüphelinin 2021 yılında hayvan istismarı suçlamasıyla kaydının bulunduğuna dikkat çekildi.

 Rotterdam'da geçtiğimiz salı gecesi 5 ayrı patlama yaşanmıştı. Çarşamba günü saat 16.20'de ise bir patlama daha meydana gelmişti.

Geri Dön 29 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN