Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Ağustos 2023 Cumartesi

İslam karşıtı Pegida lideri Türk Büyükelçiliği önünde Kuran yırttı

Hollanda'nın aşırı sağcı örgütü Pegida'nın lideri Edwin Wagensveld, dün akşam Hollanda'nın Lahey kentinde bulunan Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran yırttı.

Büyükelçilik önünde toplanan karşı göstericiler taş atarak yanıt verdi. İslam ve göç karşıtı Pegida lideri Wagensveld ve iki arkadaşı polise sığındı.

Lahey Belediye Başkanı Jan van Zanen, bu tür bir eylemi tasvip etmediğini ancak ifade özgürlüğü nedeniyle izin verdiğini belirtti. Pegida lideri Wagensveld ise Türkiye'nin Hollanda'daki gösterilere müdahale ettiği gerekçesiyle Kuran yırttıklarını açıkladı.

Hollanda'da Türk ve Fas kökenli seçmenlerin desteklediği DENK Partisi ve bazı İslami kuruluşlar, eyleme izin verilmemesi için belediye başkanına başvuruda bulundu. DENK Partisi, bu eylemin ifade özgürlüğü değil nefret söylemi olduğunu ifade etti.

Hollanda Güvenlik Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz, Kuran'ın yırtılmasının terör tehdidini artırabileceğini söyledi. Lahey Belediye Başkanı Van Zanen ise saygılı ve kapsayıcı bir kent anlayışına katkı sağlamayan davranışlara karşı olduğunu belirtti, ancak yasal görevinin ifade özgürlüğünü kolaylaştırmak olduğunu açıkladı.

Pegida lideri Wagensveld daha önce de Kuran yakma girişiminde bulunmuştu. Danimarka ve İsveç'teki Kuran yakma olaylarının yarattığı huzursuzluk ve tepkiler sonucunda İsveç, güvenlik seviyesini artırmıştı.

Geri Dön 19 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN