Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Eylül 2023 Salı

Hristiyan Birlik, 'asgari ücret 18 avro olsun' diyor

Hollanda’da Hristiyan Birlik Partisi (CU), çalışan fakir ayrımını sona erdirmek için saatlik asgari ücretin 18 avroya çıkarılması gerektiğini savundu.

Partinin seçim manifestosunda, düşük gelirli hanelerin sağlık sigortası primlerinin 150 avrodan 50 avroya düşürülmesi, temel sağlık sigortası paketine yılda 2 kez diş bakımı ve tüm doğum kontrol yöntemlerinin eklenmesi gerektiği belirtildi. 

Çocuk yardımları ve ek destek kapsamında bir hanede ilk yetişkine 400 avro, ikincisine 200 avro ve çocuk başına 333,33 avro verilebileceği ifade edildi. Ayrıca resmi bakım izni getirilerek çalışanlara 2 aylık ücretli izin hakkını hayata geçirilmesi gerektiği kaydedildi. Devletin maaşların yüzde 70’ini üstlenebileceği, geri kalanı için ise işverenlerin teşvik edilmesi gerektiği bildirildi.

Hollanda'daki asgari ücret şu anda saatte yaklaşık 12 avro.

Geri Dön 19 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN