Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2023 Perşembe

Hollanda ve İngiltere, Ukrayna’ya savaş uçağı gönderecek

Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Ukrayna’nın F-16 jetleri almasına yardımcı olmak için uluslararası bir koalisyon kurma konusunda anlaştı. 

İngiliz hükûmetinden bir sözcü, Sunak ve Rutte'nin "Ukrayna'ya savaş uçakları sağlamak için çalışacaklarını ve pilotların eğitiminden F-16 jetlerinin tedarikine kadar her konuda Ukrayna’ya destek vereceklerini" ifade etti. 

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, savaş uçaklarına duyulan ihtiyacı ve NATO üyesi ülkelerden bu yöndeki talebini uzun süredir dile getiriyor. Ancak ABD, Ukrayna’ya savaş uçağı tedarik etmenin NATO ve Rusya arasındaki gerilimi tırmandırabileceği görüşünde. Bu nedenle, Ukrayna’ya F-16 tedarik edilebilmesi için İngiltere ve Hollanda’nın ABD’yi ikna etmesi gerekiyor.

Geri Dön 18 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN