Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Haziran 2023 Perşembe

Azınlık öğrenciler, dolandırıcılıkla daha çok suçlanıyor

Araştırmaya göre, Hollanda’da etnik azınlık kökenli öğrenciler, Hollandalı öğrencilere göre, ‘belirgin ölçüde daha sık’ şekilde öğrenci kredisi veya bursu dolandırıcılığıyla suçlanıyor. 

Kamu yayıncısı NOS ve haber sitesi Investico, son 10 yıl içinde daha fazla hibe alabilmek için yaşadığı yerle ilgili yalan söylediği iddia edilen öğrencileri temsil eden avukatlarla görüştü. Avukatların dahil olduğu 376 davanın yüzde 97’sinde, dolandırıcılıkla suçlanan öğrencilerin azınlık kökenli olduğu tespit edildi. 

Dolandırıcılık müfettişleri ise, dolandırıcılık vakalarını tespit etmek için bir algoritma kullanıldığını, bu algoritmanın etnik köken veya milliyeti göz önünde bulundurmadığını ileri sürdü.

Hollanda’da ailesinin yanında yaşayan öğrenciler aylık 110,3 avro, ailesinden uzakta yaşayanlar aylık 275 avro hibe almaya hak kazanıyor. 

Geri Dön 22 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN