Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Nisan 2023 Çarşamba

2022’de en büyük ölüm sebebi kanser

İstatistik Ofisi’nin verilerine göre, Hollanda’da 2022’de en sık görülen ölüm sebepleri kanser ve kalp hastalıkları olurken. Korona ise, en yaygın ölüm sebeplerinde altıncı sıraya geriledi.

Hollanda’da geçtiğimiz yıl toplam 180 bin kişi hayatını kaybetti. Bu kişilerin yüzde 28’inin kanser, yüzde 23’ünün kalp hastalıkları nedeniyle öldüğü tespit edildi. En yaygın görülen üçüncü ölüm sebebi yüzde 13 ile Alzhemier gibi sinirsel hastalıklar olurken, Covid-19, yüzde 5 ile altıncı sıraya geriledi. 

Hollanda’da 2022’de korona nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 200 oldu. Böylece, salgının başından bu yana koronadan ölenlerin sayısı toplam 48 bine yükseldi. 

Geri Dön 26 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN