Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
21 Ağustos 2023 Pazartesi

Sen Nehri'nde bir yüzme etkinliği daha iptal edildi

Başkent Paris'te 2024 Olimpiyat Oyunları için temizlenmeye çalışılan turistik Sen Nehri'nde, su kirliliği nedeniyle planlanan bir yüzme etkinliği daha iptal edildi. 

Olimpiyat Komitesi'nin açıklamasına göre, temizlik çalışmalarının ardından yapılan su analizi sonuçları, nehrin yüzme için uygun olmadığını gösterdi. Bu sebeple bugün yapılması planlanan yüzme etkinliği iptal edildi ve son iki haftada üçüncü kez nehirde yüzme etkinliği gerçekleştirilemedi. Daha önce de su kalitesi nedeniyle başka bir yüzme etkinliği iptal edilmişti.

2024 Paris Olimpiyatları için Sen Nehri'nin yüzülebilir hâle getirilmesi amacıyla temizlik çalışmaları sürdürülürken, deneme amaçlı yüzme etkinlikleri de düzenleniyor. Ancak bu etkinliklerin bir kısmı, su kalitesi nedeniyle iptal edilmişti. Sen Nehri'nde kanalizasyon sularının yol açtığı kirlilik sebebiyle 1923'ten bu yana yüzme etkinlikleri yasaklanmış durumda.

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, nehrin 2025 yılına kadar temizleneceği ve uluslararası yüzme etkinliklerine uygun hâle getirileceği sözü vermişti. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da, 2024 Paris Olimpiyatları'nda Sen ve Marne nehirlerini yüzülebilir hâle getirme hedeflerini mart ayında açıklamıştı.

Geri Dön 21 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN