Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ağustos 2023 Perşembe

Okul masrafları geçen yıla göre yüzde 11 arttı

Fransa’da okul masrafları, geçen yılın eylül ayına kıyasla yüzde 11 arttı. Kırtasiye masrafları yüzde 14, sanat malzemeleri yüzde 12, bilim malzemeleri yüzde 9 zamlandı.

Tüketici haklarını koruma kuruluşu UFC-Que Choisir tarafından yapılan araştırmaya göre, eğitim sektörü harcamalarındaki artış ve hükümetin enflasyonu düşürmek için harcadığı çabalar, henüz okul malzemelerinin fiyatlarına yansımadı. 

Geçtiğimiz ay göreve gelen yeni Eğitim Bakanı Gabriel Attal, ailelerin okul malzemelerini toptan şekilde daha uygun fiyata satın alabilecekleri bir sistem ve okul masraflarını azaltmaya yönelik bir plan hazırlandığını açıklamıştı, ancak henüz bu konuda bir uygulama yürürlüğe girmedi. 

Fransa’da yeni eğitim öğretim yılı 4 Eylül’de başlayacak.

Geri Dön 31 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN