Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Aralık 2023 Salı

Mahkum sayısında rekor seviye

Fransa Adalet Bakanlığı verilerine göre Aralık 2023 itibarıyla ülke genelinde cezaevlerindeki mahkum sayısını 76 bine yaklaşarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 

Ülke genelindeki doluluk oranı ise yüzde 123’e, kısa süreli tutukluların bulunduğu yerlerde yüzde 146’ya yükseldi. 2 bin 225 tutuklunun yer yataklarında yatmak zorunda kaldığı ifade edildi. Kasım 2022’de en yüksek tutuklu sayısı 72 bin 575 olarak kayıtlara geçmişti.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi geçtiğimiz yıllarda Fransa’yı cezaevlerindeki yoğunluk nedeniyle kınamış, yüzlerce mahkuma 25 bin avroya varan tazminat ödenmesine hükmetmişti.

Geri Dön 05 Aralık 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN