Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Kasım 2023 Çarşamba

Kadınlar yıl sonuna kadar ücretsiz çalışacak

Fransa'da aynı işi yapan kadın işçiler, erkeklere nazaran yüzde 15 daha az kazanıyor. Yani kadınlar, şu andan itibaren yıl sonuna kadar ücretsiz çalışmış gibi olacak.

Fransa’da, Les Glorieuses portalının, Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerini baz alarak yaptığı bir araştırma, kadın ve erkek işçiler arasındaki maaş eşitsizliğinin derinleştiğini ortaya koydu. Araştırmada, erkeklerle aynı işi yapan kadın çalışanların, maaş farkı nedeniyle yıl sonuna kadar ücretsiz çalışmış gibi olacağı gözler önüne serildi. 

Araştırmaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan uzmanlar, şirketlerin kamu yardımları ve vergi avantajlarına erişiminin, maaş eşitliği şartına bağlanmasını önerdi. Kadınların yoğun olarak çalıştığı düşük ücretli mesleklerin maaşlarının artırılması gündeme getirildi. Buna ek olarak, doğum izinlerinin zorunlu ve iki ebeveyn için de eşit olması gerektiği ifade edildi. 

Eurostat verileri, 2021 yılında, Fransa'da kadın işçilerin, erkeklerden yüzde 15,4 daha az kazandığını ortaya koydu. 

Geri Dön 08 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN