Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ekim 2022 Çarşamba

Fransa’da kamu çalışanları da iş bıraktı

Fransa’da akaryakıt işçilerinin petrol rafinerilerinde eylül sonundan beri devam eden grevinin ardından, ulaşım ve eğitim sektörleri başta olmak üzere çok sayıda sektörden çalışanlar da maaşların yükseltilmesi talebiyle dün iş bıraktı. 

Demiryolu işçilerinin greve gitmesi nedeniyle şehir içi ve şehir dışı tren seferlerinin yüzde 50’si iptal oldu. Akaryakıt işçilerinin grevi nükleer santrallere de yayıldı, grev devam ederse ülkenin elektrik üretiminde büyük aksamalar yaşanması bekleniyor. 

Pazartesi günü hükûmetin iki bölgede akaryakıt depolarına el koyma kararı, sendikalar ve iktidar arasındaki gerilimin tırmanmasına yol açtı. Bakanlar da grev yapan işçilere karşı daha sert bir tavır sergilemeye başladı, daha geçen hafta enerji firmalarına çalışanlarına zam yapması çağrısında bulunan Maliye Bakanı Brune Le Maire, “Müzakere süreci sona erdi” açıklamasında bulundu. 

Geri Dön 19 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN