Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Aralık 2023 Pazar

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Fransa’nın gündeminde bu hafta; göç ve ırkçılık vardı. İşte yaşananlar…

Fransa'da bu hafta neler yaşandı?

Drome’daki festival saldırısının ardından aşırı sağcı gruplar, bölgede şiddet olaylarına karıştı. Lyon’da yüzlerce kişi, “Göç öldürür”, “İslam’ın yeri Avrupa’nın dışı” gibi pankartlar taşıdı ve ırkçı sloganlar attı. Bununla birlikte, camilere de “En iyi müslüman ölü müslümandır” gibi ifadelerin yer aldığı ırkçı mektuplar gönderildi. İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, şiddet olaylarına karıştığı tespit edilen üç aşırı sağcı grubun feshedilmesine yönelik çalışmaların başladığını söyleyerek “Kimse devletin yerini alamaz” dedi.

Bakan: 100-200 bin yabancı işçiye ihtiyacımız var

Fransa Sanayi Bakanı Roland Lescure, önümüzdeki on yıl içinde ülkede 100 bin ila 200 bin arasında yabancı işçiye ihtiyaç duyulacağını söyledi. Bakan Lescure, “Önümüzdeki on yıl içinde 800 bin ila 900 bin insanı sanayide eğitmeyi başarırsak bu istisnai bir durum olacak. Yine de başka bir yerden bulmak zorunda kalacağımız 100 bin ila 200 bin işçi açığı olacak” ifadelerini kullandı.

Paris’te yangın: 3 ölü, 8 yaralı

Başkent Paris'in banliyölerinden Stains'da bir binada çıkan yangında 3 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı.

Gençlere 500 avro yardım

Meurthe-et-Moselle departmanında gençlere 6 ay boyunca 500 avroluk yardım verileceği açıklandı. Desteğin, 16 ila 25 yaş grubu arasında, geçim sıkıntısı yaşayan gençlere sağlanacağı belirtildi.  Departman Konseyi, uygulamanın Temmuz 2024 itibarıyla başlayacağını duyurdu.

Mesajlaşma uygulamalarına yasak talebi

Başbakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, milletvekillerinin, Telegram, WhatsApp ve Signal gibi mesajlaşma uygulamalarını telefonlardan kaldırmaları istendi. Yayımlanan genelgede, güvenlik vurgusu yapılarak, hükûmet üyelerinin, en geç 8 Aralık'a kadar yerli Olvid mesajlaşma uygulamasını kullanmaları gerektiği bildirildi.

Geri Dön 03 Aralık 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN