Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Eylül 2023 Pazartesi

Fransa, Gabon'la askeri işbirliğini askıya aldı

Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu, Gabon ile askeri işbirliğinin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

Lecornu, Le Figaro gazetesine verdiği demeçte, Gabon ve Nijer'deki durumu değerlendirdi. Nijer ve Gabon'daki olayların farklı olduğunu belirten Lecornu, Nijer'de 'gayrimeşru askerlerin' meşru bir cumhurbaşkanını görevden aldığını ifade etti. Gabon'daki askerlerin ise ülkelerindeki seçim kanunlarına ve anayasaya uyulmadığını öne sürdüklerine dikkat çekti.

Lecornu, Gabon'daki seçimlerin güvenilirliği konusunda soru işaretleri olduğunu belirtirken, Fransa'nın Gabon ile askeri işbirliğini askıya aldığını duyurdu. Ayrıca, Nijer'de askeri müdahale sonucu görevden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Bazum ile iletişimde olduklarını ve onun demokratik meşruiyetini desteklediklerini ifade etti.

Nijer hükûmetinin Fransız askerlerine verdiği ültimatomu değerlendiren Lecornu, Sahel bölgesinde uzun yıllardır ciddi terör faaliyetleri olduğunu vurgulayarak, Fransız askerlerinin bu bölgede bulunma nedeninin terörle mücadele olduğunu belirtti. Lecornu, Fransa'nın Niamey Büyükelçisi Sylvain Itte'nin güvenliğinden Nijer'in sorumlu olduğunu da vurguladı.

Geri Dön 04 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN