Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Ocak 2023 Salı

Küresel gıda fiyatlarında tarihi rekor kırıldı

Birleşmiş Milletler (BM), küresel gıda fiyatlarında tarihi bir rekor kırıldığını açıkladı. 

Küresel gıda fiyatları 2022'de 1990'da kayıtların tutulmaya başlamasından beri en yüksek seviyeye çıktı. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü, en yüksek artışların tahıl, et, süt ürünleri ve bitkisel yağlarda olduğunu kaydetti. 

Şeker Fiyat Endeksi, son 10 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Şubat 2022'de Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı sonucu başta buğday ve arpa olmak üzere Karadeniz ticarinde aksama olma beklentisi gıda fiyatlarını yükseltmişti.

Türkiye ve Birleşmiş Milletler'in (BM) aracılığı ile Karadeniz'de açılan tahıl koridoru, savaşın devam etmesine karşın tahıl ürünlerinin ihracatını güvence altına almıştı.

Geri Dön 10 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN