Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Mart 2023 Perşembe

Avrupa Parlamentosu, çalışanlarına TikTok’u yasakladı

Avrupa Komisyonu ve AB Konseyi’nden sonra Avrupa Parlamentosu da, sosyal medya platformu TikTok’u siber güvenlik endişeleri nedeniyle çalışanları için yasaklama kararı aldı. 

Bir Parlamento sözcüsü, yasağın 20 Mart 2023’ten itibaren Parlamento’ya kayıtlı cep telefonu ve tablet gibi kurumsal cihazlara uygulanacağını bildirdi. Parlamento, ayrıca milletvekillerine ve personele uygulamayı kişisel telefon ve tabletlerinden de silmelerini şiddetle tavsiye ediyor. 

ABD Senatosu da TikTok’u devlete ait cihazlarda yasaklama kararı almış, Hindistan uygulamayı ülke genelinde yasaklamıştı.

Çinli bir firmaya ait olan TikTok, kullanıcılarının veri gizliliğine ilişkin şüpheli uygulamaları nedeniyle uzun süredir tartışma konusu. Yetkililer, Çin hükümetinin, TikTok kullanıcılarının verilerine ulaşmak için firmaya baskı yapabileceğinden endişeli. 

Geri Dön 02 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN