Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Nisan 2023 Cuma

Uyku ilacına bağımlı olanların sayısı artıyor

Son araştırmalara göre, Belçikalıların yüzde 10’u, uyku ilacı olmadan uykuya dalamıyor. Huzurevi sakinleri arasında ise bu oran çok daha yüksek; 75 yaşın üzerindekilerin üçte biri, düzenli olarak uyku ilacı alıyor.

Het Nieuwsblad gazetesi tarafından hazırlanan rapora göre, 2022’de Belçika’da 1,3 milyon kutu reçetesiz uyku ilacı satıldı. Bu sayı, 2019’dakinin neredeyse iki katı. 

Sağlık uzmanları, uyku ilaçlarının bağımlılık yaratabileceği, ve problemi kökünden çözmeyeceği konusunda uyarıyor. Bu tür ilaçların sonraki gün de devam eden bitkinlik, ilaç olmadan uykuya dalamama, ve uyku kalitesinin düşmesi gibi birçok yan etkisi de olduğunu belirten uzmanlar, uyku problemi yaşayanların profesyonel yardım almasını tavsiye ediyor. 

Geri Dön 21 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN