Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Haziran 2024 Salı

Seçimlere doğru Brüksel'de protesto dalgası

Avrupa Birliği'nin (AB) kamu harcamalarını azaltma politikalarına karşı, Belçika'nın başkenti Brüksel'de gösteri düzenlendi. Bugün de çiftçiler eylem yapacak.

FTGB İşçi Sendikası'nın çağrısıyla yaklaşık 300 kişi, AB Konseyi yanındaki Jean Rey Meydanı'nda toplandı. Sendikalarını temsil eden kırmızı mont ve yelekler giyen göstericiler, "Kamu hizmetime dokunma", "Kamunun imkanlarını artırın", "Kamu hizmetini kısmayın" yazılı dövizler taşıdı.

AB'nin yeni mali kuralları çerçevesinde Belçika'nın kamu harcamalarını ve bütçe açığını azaltması öngörülüyor. AB içinde en yüksek kamu borç oranına sahip ülkeler arasında olan Belçika'nın, yılda yaklaşık 30 milyar avro tasarruf etmesi gerekecek. Bu nedenle Belçika'nın sağlık, eğitim ve ulaşım gibi sosyal harcamalarda ciddi kesintiler yapması bekleniyor. İşçiler ise bu kesintilere karşı çıkıyor.

Çiftçiler Brüksel'e ilerliyor

Avrupa seçimleri öncesinde, protestolar durulmuyor. Hollandalı ve diğer AB ülkelerinden gelen çiftçiler, Brüksel'e doğru yola çıktı. Amaçları, Avrupa'nın kısıtlayıcı iklim ve çevre düzenlemelerinin sona ermesini sağlamak. Organizatörler, bu sefer protestonun barışçıl olacağını vaat etti.

Protesto, Brüksel'deki Atomium Parkı'nda bugün öğlen başlayacak. Brüksel, çiftçilerin eylemlerinin son zamanlarda kontrolden çıkması nedeniyle temkinli. Bu sefer çiftçiler, AB yönetim binaları etrafında değil, şehrin kenarlarında toplanacak.

Geri Dön 04 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN