Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Eylül 2023 Perşembe

Sanayi, yüksek enerji fiyatlarından şikayetçi

Enerji fiyatlarının yüksekliği, sanayi sektörünü isyan ettirdi. Sektörde, komşu ülkelere göre pahalı olan enerjinin, rekabet gücüne zarar verdiği görüşü hâkim.

Belçika’da sanayi sektörü, komşu ülkelere göre daha yüksek olan enerji fiyatlarının Belçika endüstrisinin rekabet gücüne zarar verdiği açıklamasında bulundu. Sanayi derneği Febeliec, hükûmeti, enerji fiyatlarını düşürmek için yeni önlemler almaya çağırıyor.

Febeliec, enerjinin yurt dışına göre daha pahalı olmasının, Belçika ekonomisini geri kalma riskiyle karşı karşıya bıraktığını vurguluyor. Dernek, bunun, Belçika şirketlerinin değerli yatırımları kaçırmasına ve büyük şirketlerin yurt dışına taşınmasına yol açabileceğini söylüyor.

Belçika’nın Federal Elektrik ve Doğal Gaz Düzenleme Komisyonu Creg ise, hükûmete bu konuda önlemler almasını, ancak yüksek enerji fiyatlarının Belçikalı şirketleri önemli ölçüde daha dezavantajlı hale getirdiğinin kanıtlanması üzerine önermek istiyor.

Geri Dön 07 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN