Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ağustos 2023 Pazartesi

Nijer'deki Belçikalılar tahliye edildi

Belçika, Nijer'den 130 civarı vatandaşının tahliyesini tamamladığını duyurdu.

Belçika, Nijer'deki askeri darbe sonrasında ülkesine geri getirilmek üzere yaklaşık 130 vatandaşının tahliyesini tamamladığını duyurdu.

Belçika Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Nijer'deki askeri cuntanın yönetimi ele geçirmesinin ardından 130 kadar Belçika vatandaşının ay başından bu yana geri getirildiği belirtildi. Bu tahliyeler, A400M tipi askeri uçaklarla Gabon üzerinden gerçekleştirildi.

Tahliye işlemi, sabah saatlerinden itibaren başkent Brüksel'deki Melsbroek askeri üssüne inen son uçaklarla tamamlandı.

Nijer'deki askeri darbe, Cumhurbaşkanı Muhammed Bazum'un 26 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı unsurları tarafından alıkonulması ve aynı gün askerlerin yönetimi ele geçirmesinin duyurulmasıyla gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı General Abdurrahmane Tchiani, 28 Temmuz'da geçiş hükûmetinin başına geçti. Geçiş hükûmeti, 7 Ağustos'ta başbakanlık görevine Lamine Zeine'i atadı ve 10 Ağustos'ta asker ve sivil üyelerden oluşan 21 kişilik kabineyi açıkladı.

Geri Dön 21 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN