Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Eylül 2023 Cumartesi

Ekonomi Bakanı’ndan ‘esrarı yasallaştıralım’ çağrısı

Bakan Dermange, Antwerp ve Brüksel'de artan uyuşturucu sorununa karşı çözüm olarak esrarın yasallaştırılmasını teklif etti.

Belçika’nın Ekonomi ve Çalışma Bakanı Pierre-Yves Dermagne, Brüksel ve Antwerp gibi büyük şehirlerdeki uyuşturucu ve güvenlik sorununa çözüm olarak, Hollanda ve Almanya’nın yaptığı gibi esrarı yasallaştırmayı teklif etti.

Esrarın yasallaşmasının ülkedeki uyuşturucu sorununa ‘radikal’ bir çözüm olabileceği yorumunda bulunan Bakan, Belçika’nın dört komşu ülkesinden üçünde esrarın hali hazırda yasal olduğuna dikkat çekti. 

Dermagne, esrarın yol açtığı sağlık sorunlarına karşı bilinçli olduğunu, ancak esrarın yasak olmasının tüketimi azaltmadığını vurguladı. Bakan, esrarı yasallaştırmanın, hem tüketimi artırmadan devlete ek gelir sağlayıp hem de uyuşturucu çetelerinin gelirini düşürebileceğini aktardı.

Mevcut yasalara göre, esrar yetiştirmek veya bulundurmak Belçika'da halen para cezası veya hapis cezasıyla cezalandırılabilen bir suç.

Geri Dön 02 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN