Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Nisan 2024 Pazartesi

Danıştay 'e-scooter' kararını bozdu

Belçika Danıştayı, yapılan başvuruları değerlendirerek, e-scooter operatörlerinin sayısını yediden ikiye indirme kararını iptal etti. 

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Ulaştırma Bakanlığı tarafından e-scooter operatörlerinin sayısını yediden ikiye indirme ve scooter filosunu 20 binden 8 bine düşürme kararı alınmıştı. Bu karar, daha az şirketle daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlıyordu ve 1 Şubat 2024 tarihinden itibaren diğer şirketlerin lisanslarının askıya alınmasını öngörüyordu. Ancak, lisansları askıya alınan şirketler bu kararı mahkemeye taşıdı.

Belçika Danıştayı, yapılan başvuruları değerlendirerek, e-scooter operatörlerinin sayısını yediden ikiye indirme kararını iptal etti. Bu kararla, daha önce sınırlandırılan şirketlerin faaliyetlerine devam etme olanağı yeniden sağlandı.

Park bölgeleri uygulaması onaylandı

Brüksel Ulaştırma Bakanı Elke Van den Brandt, Danıştay'ın bu kararından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ancak, Bakan Van den Brandt, Danıştay'ın scooter ve bisikletler için belirlenen park bölgeleri uygulamasını onaylamasından memnuniyet duyduğunu belirtti. Bu düzenleme ile kiralanan scooter ve bisikletlerin belirlenen park alanları dışında bırakılması durumunda, kullanıcıların araçlarının kilitlenmeyeceği ve ücret ödemeye devam edeceği kararı da onaylandı.

Geri Dön 29 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN