Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mart 2024 Pazar

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika'nın gündeminde bu hafta; Antwerp'teki patlamalar ve cezaevlerindeki hareketlilik vardı. İşte yaşananlar...

Belçika'da bu hafta neler yaşandı?

Belçika’nın başkenti Brüksel’de, haftanın ilk saatlerinde 4 kişi terör şüphesiyle tutuklandı. Başkent polisi tarafından yapılan ilk açıklamada; şüphelilerin, Brüksel'deki bir konser salonunda bir terör saldırı planladıkları duyuruldu. Saldırganların, İslami terör örgütleriyle bağlantılı oldukları açıklandı. Tutuklananlardan üçünün reşit olmadığı, birinin ise 18 yaşında olduğu belirtildi.

Antwerp’te şiddetli patlama

Antwerp liman bölgesinde pazartesi gecesi büyük bir patlama yaşandı. Beşten fazla binanın girişinde maddi hasar meydana gelirken, çoksayıda evin camları kırıldı. Park halindeki araçlar zarar gördü. Polis tarafından yapılan açıklamada, üç kamyonun ateşe verildiği ve patlamanın bu nedenle gerçekleştiği duyuruldu.

Cezaevleri doldu: Mahkumlara iki ayda bir ev izni

Cezaevleri Genel Müdürlüğü, cezaevlerinde kapasitesinin dolduğunu duyurarak, acil önlemler alınacağını bildirdi. Önlemler kapsamında, en fazla 10 yıl hapis cezası alan mahkumlar, cezalarını dönüşümlü olarak ev ve hapishane çekecek. En az iki ayda bir ev iznine çıkabilecekler.

Cezaevi memurları greve gidiyor

Cezaevi memurlarının 14 Mart’ta bir günlük greve gideceği duyuruldu. Sosyalist ve Hristiyan sendikaları tarafından yapılan ortak açıklamada, hapishanelerdeki güvenlik eksikliğine dikkat çekilerek hükûmete 'harekete geçme' çağrısında bulundular. Sendika temsilcileri, Adalet Bakanlığı’nın önlemlerinin cezaevi emekçilerini ikna etmediğini bildirdi.

Geri Dön 10 Mart 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN