Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2023 Cumartesi

Sağlık sisteminde kriz: 3 bine yakın hastane yatağı kapatıldı

Avusturya hastanelerindeki yaklaşık 33 bin yataktan 2 bin 775’i, sağlık sektöründeki personel açığı nedeniyle kapatıldı.

Hemşire açığının 2 bin 200’ü, doktor açığının 700’ü aştığı ülkede, ameliyat için bekleme süreleri 150 günü bulabiliyor. 

Hemşirelerin ağır iş yükü ve sektördeki personel açığı nedeniyle 3 bine yakın hastane yatağının kullanılamadığını aktaran GÖD sağlık sendikası, "Bu daha başlangıç" diyerek, 1945-1965 arasında doğan neslin emekli olmaya başlamasıyla durumun daha da kötüleşeceği uyarısında bulundu. 

Sendika, sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi, üzerlerindeki baskının hafifletilmesi, ve hemşirelerin eğitime daha fazla bütçe ayrılması çağrısında bulundu. 

Geri Dön 13 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN