Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Aralık 2022 Cuma

Romanya ve Bulgaristan’ın Schengen üyeliğine veto

Avusturya, Romanya ve Bulgaristan’ın Schengen’e girişini bloke etti. Hırvatistan’a ise izin verildi. Romanya Avusturya’dan tazminat talep etti.

AB içişleri bakanları, Bulgaristan, Romanya ve Hırvatistan’ın Schengen’e katılımını tartışmak için bugün bir araya geldi. Bulgaristan ve Romanya’nın Schengen’e girişi, Avusturya’nın vetosu nedeniyle reddedildi; Hırvatistan’ın girişi ise onaylandı. 

Gerekçe olarak, iki ülkedeki yolsuzluk, hukukun üstünlüğüne dair sorunlar, ve sınır kontrollerinin yetersizliği gösterildi. 

Romanya, Avusturya’nın veto kararına çok sinirlendi. Schengen’e girememenin ülke ekonomisine ayda 200 milyon avroya mal olacağını söyleyen yetkililer, Avusturya’nın bu miktarı tazminat olarak ödemesini talep etti. Romanya’daki Avusturyalı şirketlere boykot çağrısı yapıldı. 

Geri Dön 09 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN