Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Haziran 2023 Cumartesi

Nehammer Erdoğan’ı aradı: Türkler ev sahibi ülkeye saygı göstermeli

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi kazanmasının ardından Viyana’da yapılan gürültülü kutlamalar nedeniyle Erdoğan’ı arayıp Avusturyalı Türklerden ‘ev sahibi ülkeye saygı göstermelerini’ talep etti. 

Erdoğan taraftarları, Cumhurbaşkanı’nın yeniden seçilmesini, özellikle başkent Viyana’nın Favoriten ilçesinde kalabalık ve gürültülü biçimde kutlamıştı. Kutlamalarda Bozkurt işareti yapan bazı vatandaşlar hakkında soruşturma başlatılmıştı. Viyanalı Türkler, seçimlerden iki gün sonra da Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutlamak için yine sokaklara dökülmüştü. 

Yaşananlar, başta aşırı sağcı FPÖ olmak üzere tüm partiler tarafından sertçe eleştirilirken, ÖVP Güvenlik Sözcüsü Hannes Taborsky, "Viyana 10. Bölge (Favoriten) tamamen Türklerin eline geçti" yorumunda bulundu. 

Başbakan Karl Nehammer, olaylara ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la telefonda görüştüğünü ve Türklerin ‘ev sahibi ülkeye saygı göstermesini’ talep ettiğini açıkladı. Nehammer, "Avusturya’da yaşayan Türklerden edep ve karşılıklı saygı talep ettim. Belli ki Erdoğan’ın onlar üzerinde büyük bir etkisi var" ifadelerini kullandı. 

Nehammer, ayrıca, mülteciler konusunda Erdoğan ile müzakerelerin devam edeceğine güvendiklerini dile getirdi, seçim kampanyası sırasında muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Avrupa'ya düzensiz göçmen gönderme tehdidinde bulunduğunu iddia etti. 

Geri Dön 03 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN