Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Nisan 2024 Pazartesi

Nehammer: AB'de yeni bir düşünce yapısına ihtiyaç var

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer (ÖVP), ekonominin deregülasyonunu savunarak, Avrupa Birliği'nde yeni bir düşünce yapısına ihtiyaç olduğunu belirtti. 

Brüksel'de düzenlenen AB Zirvesi öncesinde konuşan Başbakan Nehammer, yasaklardan uzaklaşarak yenilik ve araştırma dostu bir yaklaşıma geçilmesi gerektiğini vurguladı. AB liderlerinin zirve bildirisinin taslağında, raporlama yükümlülüklerinin yüzde 25 oranında azaltılması düşünülüyor. Nehammer, bu durumun bir başlangıç olduğunu ancak daha ileri gidilmesi gerektiğini ifade ederek, "Serbest ekonomi olduğunda iş yerleri olur ve iş yerleri olduğunda da refah olur," dedi.

Nehammer, ortak Avrupa borçlanmasına karşı çıktığını belirterek, Covid-19 pandemisi nedeniyle bir kez bu yola başvurulduğunu ancak şimdi hâlâ yüksek faizlerle borç ödenmekte olduğunu ve bu durumun ticaret yeteneğini sınırladığını söyledi.

Nehammer, AB liderlerinin bir sermaye piyasası birliği üzerinde anlaşmaya varmalarını umduğunu dile getirdi. Avrupa sermayesinin milyarlarca avrosunun şu anda dünyanın diğer bölgelerine aktığı ve Avrupa şirketlerine yatırım yapılmadığına dikkat çekti.

Planlanan sonuç bildirgesinde, sermaye piyasası birliği bölümünde, AB üye devletlerinin iflas ve vergi hukukunun uyumlaştırılması talep ediliyor. Ayrıca, finans piyasasının daha merkezi bir Avrupa denetimi öneriliyor. Ancak, birçok devlet bu konuda önceden endişelerini dile getirmiş durumda.

Nehammer, konuya ilişkin görüşlerini sorulduğunda, "Önemli olan, şu anda Avrupa pazarını nasıl güçlendireceğimizi ve adil rekabet koşulları oluşturacağımızı tartışmamız" dedi. Bu bağlamda, AB ile diğer dünya bölgeleri arasındaki mevcut serbest ticaret anlaşmalarının da gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti ve "Avrupa pazarının sıklıkla tek taraflı olarak suistimal edildiğini ve şirketlerin baskı altında kaldığını" ifade etti.

Geri Dön 22 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN