Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni varyant ve sivrisinek salgını - 16 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Temmuz 2023 Perşembe

Kadın cinayetlerine karşı ‘daha güçlü adımlar’ yolda

Avusturya’da 28 yaşındaki bir kadının Suriyeli eşi tarafından öldürülmesinin ardından, federal hükümet, kadın cinayetleriyle mücadele stratejilerini yeniden tartışmak için bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Gerhard Karner, Aile Bakanı Susanne Raab, ve Adalet Bakanı Alma Zadić, yaptıkları basın açıklamasında, her şeyden önce cinayetleri önleme çalışmalarının yaygınlaştırılacağı taahhüdünde bulundu. Tahminlere göre, her 10 kadına şiddet vakasının 9’unda, kadınlar polise gitmiyor. Hükümet, bu nedenle özellikle göçmen kökenli mağdurların polise olan güvenini güçlendirmek istiyor. 

Hükûmet verilerine göre, Avusturya’da kadın cinayetlerinin yüzde 74’ünde, fail kadının eşi veya eski eşiydi. Adalet Bakanı Zadić, bu nedenle kadınlar için daha fazla sığınma evi ve geçici barınma imkanı sunulmasını hedefliyor. 

Geri Dön 06 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN