Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Şubat 2024 Pazartesi

'Kadın Bestecilerin Yolculuğu' Viyana'da

Viyana'da, farklı ülkelerden kadın bestecilerin eserlerinin yer aldığı 'Kadın Bestecilerin Yolculuğu' albümünün ilk konseri icra edildi.

'Kadın Bestecilerin Yolculuğu' Viyana'da

Viyana'da, opera sanatçısı Flaka Goranci'nin farklı ülkelerden kadın bestecilerin eserlerini bir araya getirdiği "Kadın Bestecilerin Yolculuğu (La Femme)" adlı albümün ilk konseri gerçekleştirildi. Viyana Yunus Emre Enstitüsü'nün desteklediği etkinlik, şehrin tanınmış konser mekânlarından Ehrbarsaal'de düzenlendi. Dünya Oda Orkestrası'nın eşlik ettiği konserde, Goranci aralarında ilk Türk Batı müziği bestecisi Nazife Aral Güran’ın "Dantel" eserinin de bulunduğu albümdeki parçaları icra etti. Konserin temasında barış ve sevgi vurgusu öne çıkarıldı.

"Kadın Bestecilerin Yolculuğu" albümü, 21 kadın besteci, 3 kadın şarkıcı ve 4 kadın müzikologun katkılarıyla hazırlandı ve bu özel projede kadın sanatçıların eserleri ön plana çıkarıldı.

Geri Dön 12 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN