Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Mayıs 2024 Cuma

İçişleri Bakanı Karner: Sığınmacılar zorunlu çalıştırılacak

Avusturya’da Federal İçişleri Bakanı Gerhard Karner sığınmacılar için zorunlu çalışma uygulamasının da başlatılacağını duyurdu.

Avusturya’da Federal İçişleri Bakanı Gerhard Karner ve Entegrasyon Bakanı Susanne Raab, sığınmacılara sağlanan sosyal yardımlara ilişkin yeni bir tedbir paketi sundu. Haziran itibarıyla sığınmacılara 4 maddelik temel bir eğitim verilecek. Bu eğitimde, Avusturya’daki temel değerler, çevre temizliği, atık ayrıştırma, toplu yaşama kuralları ve şiddet yasakları öğretilecek. Her biri 90 dakika sürecek 4 modülden herhangi birine devamsızlık yapan sığınmacıların ödeneklerinde kesinti yapılacak.

Sığınmacılar zorunlu olarak çalıştırılacak

Ayrıca İçişleri Bakanı Karner, sığınmacılar için zorunlu çalışma uygulamasının da başlatılacağını duyurdu. Buna göre, mülteciler yardım kuruluşlarında, çim biçme, kar temizleme, huzurevlerinde veya evsiz barınaklarında çalışmak zorunda olacaklar. Çalışmayı reddeden sığınmacıların yardımlarında kesinti yapılabilecek. Bu düzenlemelerin kabul edilmesi halinde yönetmelik haziran ayı sonunda yürürlüğe girecek.

Geri Dön 31 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN