Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mayıs 2024 Perşembe

Bisikletli kuryeler meydanlara indi

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bisikletli kuryeler grev yaptı. Sendika, toplu müzakerelerin başarısız olduğuna dikkat çekerek, ücretlerin artırılması çağrısında bulundu.

Avusturya Ulaştırma Hizmetleri Sendikası (Vida), enflasyon nedeniyle ücretlerin eridiğini belirterek 2 bin emekçi için yüzde 8,7 oranında bir zam talep etti. Ancak işverenlerin teklifi sadece yüzde 5,8 bandında kaldı. İşveren sendikası sözcüsü, ücretlerin halihazırda yüksek olduğunu, yüksek maaş artışlarının ekonomiyi genel anlamda olumsuz etkileyeceğini savundu.

Vida, sektörde haftada 40 saat olmak üzere tam zamanlı çalışan bir bisikletli kuryenin aylık maaşının brüt 1.730 avro olduğuna dikkat çekti. Ücretin net hesaplamalarla 1.400 avroya kadar düşerek yoksulluk sınırına yakın olduğu belirtildi.

Geri Dön 16 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN