Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

Bıçak taşıyanlara para ve hapis cezası hazırlığı

Avusturya'da, kamusal alanlarda bıçak ve kesici alet taşımaya ağır cezalar getiriliyor. Yasağa uymayanlara 3 bin 600 avroya kadar para veya 6 haftaya kadar hapis cezası öngörülüyor.

Avusturya İçişleri Bakanlığı, kamusal alanlarda bıçak ve kesici alet taşımanın yasaklanması için yeni bir yasa tasarısı hazırladı. Tasarıya göre, yasağa uymayanlara 3 bin 600 avroya kadar para cezası veya altı haftaya kadar hapis cezası verilmesi öngörülüyor.

Yasağın kapsamı

Yasak, yerleşim alanları, oyun parkları, spor tesisleri ve eğlence mekanları gibi kamusal alanları kapsıyor. Ayrıca, konserler, bahar şenlikleri gibi etkinliklerde ve toplu taşıma araçlarında bıçak taşımanın da yasaklanması planlanıyor.

İstisnalar ve muafiyetler

Yeni düzenlemede, bazı istisnalar bulunuyor. Tarihi geçit törenleri, film prodüksiyonları, tiyatro ve gastronomi gibi mesleki uygulamalarda kullanılan kesici aletler yasağın dışında tutulacak. Eğitim amaçlı faaliyetlerde, örneğin izcilikte, bıçak taşıma izni verilecek. Silah ruhsatı olanlar, avcılar ve askerler de bu düzenlemeden muaf olacak.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN