Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
05 Ekim 2023 Perşembe

Avusturya, Çekya ve Polonya, Slovakya sınırında kontrolleri artırıyor

Avusturya, düzensiz göç ve insan kaçakçılığı ile mücadele etmek için Slovakya sınırında kontrolleri artırma kararı aldı. 

Sınır kontrollerinin önceki gece itibarıyla başladığını duyuran Federal İçişleri Bakanı Gerhard Karner, uygulamanın ilk etapta on gün süreceğini bildirdi. Çekya ve Polonya İçişleri Bakanlıkları da, Avusturya’ya destek vererek, aynı tarihlerde kontrollerin sıklaştıracağını, on günlük sürenin gerekirse uzatılabileceğini duyurdular. Çekya, sınır kontrollerinde ek 130 polisin görevlendirileceğini bildirdi. 

Slovakya Başbakanı Ludovit Odor ise söz konusu kontrollerin geçici çözümler olduğunu, Avrupa’da domino etkisi yaratabileceğini savundu, göçmen sorununa Avrupa’da ortak bir çözüm bulunması gerektiğini ifade etti. 

Slovakya Balkan rotası olarak bilinen yolun üzerinde önemli bir noktada bulunuyor. Söz konusu rota üzerinden gelen kayıt dışı göçmenlerin çoğunlukla Orta Doğu ülkeleri ve Afganistan’dan gelen genç erkekler olduğu belirtiliyor. 

Geri Dön 05 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN