Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni grev dalgası başladı - 4 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Skandal: Ruslar Alman ordusunu dinlemiş - Haftanın Yorumu 23. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Temmuz 2023 Cuma

Zschäpe’den itiraf: Tetiği çekmesem de sorumluyum

10 kişinin ölümünden sorumlu terör örgütü NSU’nun beş yıldır hapiste olan üyesi Beate Zschäpe, "Tetiği çekmemiş olsam bile suçluyum” dedi.

10 kişinin ölümünden sorumlu terör örgütü NSU’nun beş yıldır hapiste olan üyesi Beate Zschäpe, “Eğer vaktinde teslim olsaydım, cinayetler serisi de sona ermiş olurdu. Bunu yapmadım, dolayısıyla tetiği çekmemiş olsam bile suçluyum” dedi.

2000-2006 yıllarında sekizi Türkiye, biri Yunanistan kökenli dokuz kişi ile bir polis memurunun katledilmesinden sorumlu tutulan aşırı sağcı terör örgütü Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) üyesi Beate Zschäpe'den ömür boyu hapis cezasına mahkum edilmesinden 5 yıl sonra itiraf geldi.

“Olanlara göz yumdum”

Zschäpe’nin ifadesinde, "Ben de suçluyum. Silahın tetiğine basmadıysam da olanlara göz yumdum. Eğer vaktinde teslim olsaydım, cinayetler serisi de sona ermiş olurdu. Bunu yapmadım, dolayısıyla tetiği çekmemiş olsam bile suçluyum” dediği öğrenildi. 

Geri Dön 07 Temmuz 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN