Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Ağustos 2023 Perşembe

Yeşiller’den 'tek tip okul' önerisi

Yeşiller Partisi'nin gençlik örgütü, Almanya'nın 'adaletsiz' dedikleri okul sistemine karşı 'tek tip okul' önerisinde bulundu. 

Almanya'da hükûmet ortağı Yeşiller Partisi'nin Aşağı Saksonya Gençlik Örgütü (Grünen Jugend), ülkenin karmaşık okul sistemi için radikal bir öneride bulundu. Genç Yeşiller, ilkokul dördüncü sınıftan itibaren 'tek tip okul sistemine' geçilmesini önerdi.

Aşağı Saksonya Genç Yeşiller Sözcüsü Felix Hötker; Hauptschule, Realschule (ortaokul) ve Gymnasium (lise) gibi farklı orta öğrenim kurumlarının kaldırılarak tek tip okul sistemine geçilmesi gerektiği çağrısında bulundu. Hötker, "Avrupa'da başka hiçbir ülkede kişinin diploması, Almanya'daki kadar ebeveynlerinin diplomasına bağlı değil" dedi.

Mevcut okul sisteminin 'sosyal adaletsizliği' artırdığını dile getiren Hötker, "Dördüncü sınıftan sonra öğrencileri farklı okul türlerine ayırmak keyfi ve anlamsız. Gençler, nereden geldiklerine veya ebeveynlerinin mali durumuna bakılmaksızın, mümkün olan en uzun süre birlikte eğitim almalı" şeklinde konuştu.

Federal İstatistik Dairesi verilerine göre, Gymnasium'a giden çocukların ebeveynlerinin yüzde 67'sinin bir diploması (Abitur) bulunuyor.

Geri Dön 17 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN