Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Şubat 2024 Salı

Wagenknecht: CDU’yla ortaklığa açığız, aşırı sağcılarla görüşmeyiz

Sol Parti'den ayrılarak kendi partisini kuran Sahra Wagenknecht, CDU ile iş birliğine açık olduklarını ancak aşırı sağcılarla görüşmeyeceklerini söyledi.

Sol Parti'den ayrılarak 'Sahra Wagenknecht İttifakı' (BSW) isimli yeni bir oluşum kuran Sahra Wagenknecht, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung'a verdiği demeçte, CDU ile görüşmeye kesinlikle açık olduklarını, ancak aşırı sağcılarla görüşmeyeceklerini ifade etti.

Eylül ayında eski Doğu Almanya sınırlarındaki Brandenburg, Saksonya ve Thüringen'de yapılacak seçimler sonrası diğer partilerle görüşmelere hazır olduklarını söyledi. CDU'dan Christiane Schenderlein, BSW'nin temsil ettiği içeriği henüz bilmediklerini, bu yüzden iş birliği veya ittifakın mümkün olup olmadığını söylemek için erken olduğunu ifade etti.

Eski Thüringen CDU Eyalet Başkanı Mike Mohring, Wagenknecht'in kendi stratejisinin farkında olduğunu ve sol seçmenlerden kopanlara bir alternatif sunmayı hedeflediğini belirtti, ancak Wagenknecht'in cazibesine karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Wagenknecht, AfD'nin Thüringen Teşkilat Başkanı Björn Höcke'yi aşırı sağcı olarak nitelendirip iş birliği yapmayacaklarını, ancak AfD Eş Başkanı Alice Weidel'in daha çok muhafazakar ve ekonomik açıdan liberal kesimi temsil ettiğini belirtti.

Geri Dön 27 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN