Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman ekonomisi resesyona girecek - 20 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Almanya’da zorunlu askerlik geri gelir mi? Oktan Erdikmen’le haftanın yorumu
27 Aralık 2022 Salı

Virolog Drosten: Pandemi bitti

Berlin Charité Hastanesi Viroloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Christian Drosten, koronavirüsle ilgili olarak “Bence pandemi sona erdi” ifadelerini kullandı.

Tagesspiegel’a konuşan Prof. Drosten, “Bence pandemi sona erdi, bu kış SARS-CoV-2 (Covid) ile ilk endemik dalgayı yaşıyoruz" dedi. Bu kıştan sonra, nüfusun bağışıklığının çok güçlü olacağını ve yaz aylarında neredeyse hiç görülmeyeceğini söyleyen ünlü virolog, şu anda yeni bir mutasyon beklemediğini de ekledi. 

Virolog, virüsü kontrol altına almak için alınan önlemleri de savundu. Drosten, “Asla mesele salgını durdurmak değildi, bunun mümkün olmadığı başından beri belliydi. Ancak hiçbir şey yapılmasaydı, Almanya'da Delta'ya kadar olan dalgalarda 1 milyondan fazla ölüm meydana gelirdi. Bu yüzden temasları azaltmak zorunda kalındı” dedi.

RND’ye konuşan Alman Yoğun Bakım ve Acil Tıp Derneği Başkanı Christian Karagiannidis ise bu kıştan sonra pandeminin bitmiş olacağını söyledi. Almanya'da tehlikeli bir korona varyantının yeniden yayılmasının da olası olmadığını düşünen Karagiannidis, "Ağır hastaların sayısının giderek azaldığını görüyoruz. Almanya’da, bir daha bir aksilik yaşayacağımızı düşünmüyorum.” dedi.

Fakat bazı uzmanlar ise Çin’de artan vakalar nedeniyle endişeli. Sıfır vaka politikası uygulayan Çin’de, aşılamanın da yetersiz olması nedeniyle milyonlarca yeni vaka görülmeye başlandı. Bazı uzmanlar, buradan yeni bir varyant çıkabileceği konusunda tereddütler taşıyor.

Geri Dön 27 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN