Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ocak 2024 Pazartesi

Türk mühendis hiç gitmediği Almanya'dan sınır dışı edilmiş

Türk mekatronik mühendisi Mustafa Aydın, iş bulduğu Almanya için vize başvurusu yaparken daha önce hiç gitmediği Almanya'dan 2001'de sınır dışı edildiğini öğrendi.

Mekatronik mühendisi Mustafa Aydın (41), Almanya'da dünyanın önde gelen bir savunma ve havacılık şirketi ile iş anlaşması yapmasının ardından vize başvurusu yaparken, daha önce Almanya'ya hiç gitmediği ve ilk pasaportunu 2006'da aldığı hâlde, 2001 yılında sınır dışı edildiği gerekçesiyle vize verilmediğini öğrendi. Almanya, Türk mühendise "Sizi 2001 yılında sınır dışı ettiğimizi tespit ettik. 5 gün içerisinde bize savunmanızı yazın" diyerek, vize vermedi. Aydın, "2001 yılında 18 yaşındaydım. O sırada üniversitede burslu okuyordum" dedi.

Almanya kara listeye aldığı için Fransa da vizeyi reddetti

Savunma sanayi şirketinde çalışan Aydın, Türkiye'den aldığı ve Almanya'ya hiç girmediğini gösteren belgelerle durumu Alman makamlarına savundu, ancak 6 aydır sonuç alamadı. Aydın, "Avrupa Birliği Mavi Kart Vize Programı" kapsamında yaptığı başvuruda da olumsuz bir cevap aldığını belirterek, "Almanya tarafından kara listeye alınmışım" dedi. Ayrıca, daha önce Fransa'da bir şirketle anlaşma yaptığını ve Fransa'ya vize başvurusunun da Almanya tarafından kabul edilmediğini ifade etti. Aydın, yaşadığı belirsizlik nedeniyle hem maddi hem manevi olarak çok yıprandığını ve çözüm beklediğini dile getirdi.

Geri Dön 29 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN